Ing. Pavel DVOŘÁK - zvukař

Curriculum vitae

Narozen 6. června 1955 v Brně. V letech 1970 až 1974 vystudoval střední filmovou školu v Čimelicích, obor zvuková technika. Po maturitě nastoupil do Československé televize Praha (později České televize Praha) jako asistent zvuku a později mistr zvuku. V roce 1975 zahájil studium na Českém vysokém učení technickém v Praze, studium ukončil státními zkouškami a obhajobou diplomové práce na katedře zvuku v roce 1981.

V přímém přenosu České televize natočil mnoho koncertů z hudebních festivalů Pražského jara. Podobně natočil zvuk mnoha divadelních představení z divadel po celé republice, od Národního divadla až po různá klubová představení..

V chrámu svatého Víta pro přímý přenos ČT ozvučil v roce 1990 mši svatou, kterou sloužil při své první návštěvě v ČR papež Jan Pavel II.

V oblasti multimediálních presentací působil od roku 1978 v tvůrčích skupinách Pavla Blumenfelda a Jaroslava Friče (PZO Art Centrum) na mnoha zahraničních zakázkách, například „Svět a sen Hieronyma Bosche“ - Berlín, „Poselství evropských řek“ - EXPO New Orleans, „Památník mučedníků“ - Tunis, „Monument Akshardam“ - Ahmedabad - Indie, „Videolabyrint Dentsu“ - EXPO Osaka 1990 - expozice města Tokio na EXPO 1996.

V roce 1993 se stal autorem technologického projektu a spoluzakladatelem STUDIA VIRTUAL, jehož se v roce 1998 stal také majoritním vlastníkem. Současně začal mimo práce mistra zvuku vykonávat funkci jednatele a ředitele společnosti (AMP, s.r.o.).

Zatím nejvyššího ocenění z filmů, které mixoval, dosáhl film „Kytice“ režiséra F. A. Brabce a producentky Deany Jakubiskové, jež získal Českého lva za nejlepší zvuk českého filmu za rok 2000. U tohoto projektu provedl také mix hudby, která byla oceněna Českým lvem za nejlepší filmovou hudbu (autor hudby Jan Jirásek).